Twoja aplikacja po angielsku | Tłumacz polsko-angielski
Langbay - tłumaczenia polsko-angielskie, które rozwiną Twój biznes
Wyceń tłumaczenie
Tłumaczenia

Twoja aplikacja mobilna po angielsku kluczem do globalnego sukcesu

Aplikacje mobilne biją rekordy popularności za granicą. Twoja polska apka również może stać się międzynarodowym hitem. Zobacz, od czego to zależy.
Maja Walczak
Maja Walczak
16 listopada 2023
Langbay - tłumaczenia polsko-angielskie, które rozwiną Twój biznes - Twoja aplikacja mobilna po angielsku kluczem do globalnego sukcesu

Spis treści

Tłumaczenie aplikacji mobilnych na język angielski Aplikacje mobilne w języku angielskim – nie tylko giganci Polskie aplikacje mobilne dostępne w języku angielskim Zainwestuj w odpowiednie biuro tłumaczeń online

Od czasu przeniesienia większości usług do Internetu aplikacje mobilne stały się nieodłączną częścią życia ludzi na całym świecie. Ich podstawowa funkcjonalność już nie wystarcza do zdobywania nowych użytkowników. Smartfony umożliwiają kontakt z bliskimi, przechowywanie wspomnień, organizację życia i planowanie podróży. Dlatego oczekuje się, że korzystanie z aplikacji będzie doświadczeniem spersonalizowanym. Ten trend wzmocniła jeszcze bardziej pandemia COVID.

W erze, gdzie aplikacje mobilne pełnią kluczową rolę w życiu codziennym, posiadanie wersji angielskiej aplikacji otwiera dla Ciebie drzwi do globalnego rynku. Darmowe słowniki internetowe i automatyczne translatory są pomocne przy prostych tekstach, ale nie dorównują ludzkim możliwościom. Jeśli zależy Ci na pozyskaniu nowych odbiorców, musisz zadbać o naturalne i intuicyjne użytkowanie Twojej aplikacji. W tym celu warto zainwestować w usługi profesjonalnego biura tłumaczeń. 

Tłumaczenie aplikacji mobilnych na język angielski

Rynek aplikacji mobilnych w Polsce kwitnie z roku na rok. Wszelkie dane statystyczne wyglądają jednak blado w porównaniu z tym, co dzieje się w Stanach Zjednoczonych. W 2020 roku naliczono tam ponad 294 miliony użytkowników smartfonów, przy czym przeciętnie korzystanie z telefonu, nie uwzględniając połączeń głosowych, sięgnęło blisko 256 minut dziennie. Co zatem tak mocno przykuwa uwagę statystycznego mieszkańca USA, że spędza on ponad 4 godziny dziennie ze wzrokiem utkwionym w ekran?

Odpowiedź jest jedna – aplikacje mobilne: randkowe, zakupowe, gry czy narzędzia zwiększające efektywność pracy. W rankingach najbardziej popularnych aplikacji mobilnych w USA królują giganci tacy jak Tinder, WhatsApp czy YouTube. Wydawać by się mogło, że jest to bariera nie do złamania przez aplikacje mniejszych twórców z Polski czy innych krajów europejskich. Nie jest to jednak prawdą! 

Rynek aplikacji mobilnych w USA jest żyłą złota dla polskich deweloperów. Tłumaczenie aplikacji z polskiego na angielski otwiera możliwości dotarcia do tej ogromnej, zróżnicowanej grupy użytkowników. Ważny jest jednak wybór odpowiedniego tłumacza języka angielskiego.

Aplikacje mobilne w języku angielskim – nie tylko giganci

Według raportu opracowanego przez AppAnnie wynika, że użytkownicy spędzają ponad 80% czasu poza topowymi aplikacjami mobilnymi. Wnioski? Wcale nie trzeba składać broni i bać się Facebooka czy HBO GO. Z tak ogromnego tortu, jakim jest rynek aplikacji mobilnych w USA, nawet polscy programiści są w stanie wykroić dla siebie przyzwoity kawałek, pod warunkiem że zadbają o wersję językową swojej aplikacji.

Pora wyjść z obszaru statystyk i rozważań. Na dowód tego, co napisałam wcześniej, przytoczę kilka przykładów, które udowadniają, że można zaistnieć na globalnym rynku, nie mając za sobą zaplecza w Dolinie Krzemowej.

Polskie aplikacje mobilne dostępne w języku angielskim

Jednym z przykładów aplikacji mobilnej pochodzącej z polski, a doskonale sobie radzącej na globalnym rynku, jest Packhelp znany wcześniej jako zapakuj.to. Aplikacja polskiego start-upu ułatwia użytkownikom zaprojektowanie pudełka bez wiedzy graficznej – od wypróbowania wymiarów opakowania, po zlecenie projektu, a wszystko bez zatrudniania grafików i poszukiwań drukarni. Deweloper zdecydował się na ekspansję globalną, co było możliwe dzięki tłumaczeniu aplikacji mobilnej na język angielski, a następnie wiele innych języków. Przełomowym momentem było pojawienie się aplikacji w AppStore.

Listonic to kolejna polska aplikacja odnosząca sukcesy na rynkach zagranicznych. Wygodne rozwiązanie do tworzenia listy zakupów, stworzone i dopracowane w każdym calu przez łódzkich deweloperów, dostępne jest w systemach Google i AppStore. Aplikacja doczekała się aż 17 tysięcy ocen o średniej 4.8, a wśród opinii zamieszczanych przez użytkowników z całego świata można znaleźć m.in. takie: „Makes shopping much more easy, and that is precisely why I started using it” albo „Listing was never that easy”.

W grach Polacy również mają sporo do powiedzenia. I wcale nie mam na myśli sukcesów Wiedźmina. Polskie 11 bit studios opracowało serię gier typu tower defense, w których głównym zadaniem gracza jest obrona ludzkości przed najeźdźcami z kosmosu. Seria cieszy się bardzo dobrą opinią wśród graczy na całym świecie. I nie tylko zresztą graczy. Dość wspomnieć, że Anomaly Korea zdobyło prestiżową nagrodę Apple Design Award, a Anomaly 2 przez wiele tygodni było promowane na głównej stronie sklepu App Store.

Zainwestuj w odpowiednie biuro tłumaczeń online

Twoja aplikacja mobilna, przetłumaczona z polskiego na angielski przez profesjonalistów, może stać się międzynarodowym hitem. Sukces aplikacji zależy oczywiście od wielu czynników, ale kluczowa jest dopracowana wersja językowa. Chociaż tłumaczenie w darmowym słowniku języka angielskiego może wydawać się łatwą i tanią opcją, to profesjonalne tłumaczenie specjalistyczne to inwestycja, która może przynieść znacznie większe korzyści. Do przełożenia aplikacji mobilnych nie jest wymagany tłumacz przysięgły, wystarczą tłumaczenia zwykłe. Warto jednak wybrać tłumaczenia z lokalizacją językową. Szukając odpowiedniego biura tłumaczeń, wybierz takie, które zapewnia najwyższą jakość tłumaczenia, rozumie specyfikę rynku aplikacji mobilnych i jest w stanie dostosować Twoją aplikację do wymagań i oczekiwań zagranicznych odbiorców. W przeciwnym razie Twoja ekspansja będzie jedną wielką stratą pieniędzy.

Spis treści

Tłumaczenie aplikacji mobilnych na język angielski Aplikacje mobilne w języku angielskim – nie tylko giganci Polskie aplikacje mobilne dostępne w języku angielskim Zainwestuj w odpowiednie biuro tłumaczeń online

Chcesz, by Twoja aplikacja odniosła sukces za granicą?

Dobrze trafiłeś/aś! Nasze butikowe biuro tłumaczeń Langbay działa na rynku od 2014 roku. Lokalizujemy m.in. aplikacje Vinted i Badoo. Chętnie stworzymy angielską wersję Twojej aplikacji.
Skontaktuj się już dziś!

Chcesz, by Twoja aplikacja odniosła sukces za granicą?

Blog

Baza wiedzy

Szukasz porad dotyczących wejścia na globalny rynek? Chcesz być na bieżąco z trendami w marketingu i tłumaczeniach? Poczytaj o korzyściach, jakie dają świetnie zaprojektowane usługi tłumaczeniowe dla biznesu.